10 Nisan 2015

DÜĞÜN HİKAYESİ: DERYA&MUSTAFA


Bazen deriz ya "Ne kadar temiz kalplisin, her şey istediğin gibi oldu." İşte Derya&Mustafa çiftim bu sözü birebir yaşadığım bir çiftti.

Düğünleri 13 Eylül'de gerçekleşti. Derya Ankara'nın sevilen güzellik salonlarından Athena Beauty Club'ın sahibi. Birkaç kez birlikte çalışma fırsatımız olmuştu. Nerden bilebilirdim ki bir gün bu özel bayanı da çekeceğimi?Derya ile düğün günü Athena'nın Dikmen vadisi şubesinde buluştuk. Hava çok kapalıydı ve meteoroloji gün boyu yağmurlu olacağını gösteriyordu. Derya'nın en çok istediği şey Anıtkabir'de çekim yaptırmaktı. Ama hava durumu nedeniyle B planı olarak kapalı bir mekan daha ayarladık ve beklemede kaldık.

Kuaför hazırlıkları başladı. O kadar çok seveni vardı ki arkadaşları teker teker onu bu mutlu gününde yalnız bırakmamak için Athena'da yerini almaya başladı..

Derya saçlarını açık istediği için ve açık saçın çok çabuk açılma riski olduğu için uzun bir işlemden geçirildi. Önce teker teker sarılıp ısıl işlemden geçti...


 Sonra açılıp makyaja geçildi.. Gözleri çok güzel olduğu için fotoğraflarda hep ön plana çıktı..Gelinim ve damadım Atatürk hayranı olduğu için davetiyelerinde Atatürk'ün fotoğrafına ve "Uygarlığın, ilerlemenin ve güçlülüğün temeli aile yaşamıdır." sözüne yer vermişlerdi..


 Gelinimin takısı çok zarif inci kolye ve küpeydi..


 Ayakkabısı ve gelin çiçeği el yapımıydı..


Makyaj bittikten sonra gelinlik giyimine geçildi.  Bu sırada sağanak yağış başlamıştı. Her ne kadar kapalı mekan da ayarlasak, Derya Anıtkabir'i çok istediği için morali bozulmuştu.. Arkadaşı hiç mi ümit yok öğrenmek için meteorolijiyi arayıp saatlik bilgi alıyordu ve yağmurlu dediklerinde "Hiç mi güneş olmayacak?" diye sorduğunda "Hanımefendi yağmurlu görünüyor dedik nasıl güneş çıksın!?" diye cevap alsa da Allah büyüklüğünü gösterdi ve çıkmamıza yaklaşık yarım saat kala birden güneş çıktı ve her yeri kuruttu! 


 Derya hazırdı.. Fazla söze gerek yok; su gibiydi...Damadım Mustafa da geldikten sonra çıkmak için son rötuşlar yapıldı. Mustafa çekim için biraz gergindi. Bana ne kadar fotoğraf çekeceğimi sorduğunda minimum 400 küsür cevabını aldığında yüzündeki dehşet dolu bakışları görmeliydiniz! 


Normalde Anıtkabir çekimlerini pek sevmem, çünkü çok kalabalık olur ve sürekli çevredekiler çift ile çekim yapmak için  sıraya girerler :) Ama yağan yağmur nedeniyle Anıtkabir bize özel kapatılmış gibiydi! Çok zevk alarak çekim yaptım o gün.


 Bulutların güzelliğine bakar mısınız..

 Fotoğraflardan da anlayacağınız gibi Mustafa çekimlerime ısınmıştı bile, hiç de beklentilerindeki gibi sıkıcı stres dolu gitmiyordu.. Bu da Betül Okandan farkı olsa gerek ;)


 Hazır Anıtkabir bu kadar boşken, her yerinde çekim yaptık.. Normalde park etmiş arabalar işgal eder bu araziyi, ama bu ne güzel bir şans ki bomboştu!Çekim sonunda düğün yeri olan Wishes Terrace'a geçiş yaptık. Buranın ambiyansını çok beğendim. Erken gelen davetliler için kendi aralarında sohbet edip bir şeyler atıştıracağı kokteyl odası vardı. Çiftim arkadaşları ile burada vakit geçirip bol bol fotoğraf çekindiler.


Meşhur selfie pozunu yapmasam olmazdı :)


Beklenen an geldi, çiftim düğün yerine geçiş yaptı ve sonrasında romantik danslarını gerçekleştirdiler.
Herşey istedikleri gibi gerçekleşti. Beni en çok mutlu eden şey ise damadım Mustafa'nın "Betülcüm çok güzel stressiz bir gün geçirdik sayende, hiç de beklediğim gibi değildi, çok rahattım sayende." demesiydi..

Yorumlarınızı aşağıda paylaşabilirsiniz, sevgiler!

Ömür boyu mutluluk diliyorum size!

Hiç yorum yok: